Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի քաղաքական և անվտանգության քաղաքականության բաժնի ներկայացուցչի հետ
2023 թվականի հոկտեմբերի 27-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպեց ՆԱՏՕ-ի քաղաքական և անվտանգության քաղաքականության բաժնի ներկայացուցիչ Ստեֆան Էլգերսին։
Հանդիպմանը Ժողովրդական պաշտպանը հյուրին ներկայացրեց գրասենյակի մանդատն ու հիմնական առաջնահերթությունները։ Նրանք նաև անդրադարձել են երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակին, առկա մարտահրավերներին և Ժողովրդական պաշտպանի դերին դրանց լուծման գործում։
Ստեֆան Էլգերսը Վրաստանում է՝ 2023 թվականի Վրաստանի տարեկան ազգային ծրագրի ՆԱՏՕ-ի գնահատման վերաբերյալ խորհրդակցությունների շրջանակում։

Public Defender Meets with Representative of NATO Political Affairs and Security Policy Division
On October 27, 2023, Public Defender Levan Ioseliani met with Steffen Elgersma, a representative of the NATO Political Affairs and Security Policy Division.
The Public Defender introduced the mandate and main priorities of the Office to the guest. They also reviewed the state of human rights protection in the country, existing challenges and the role of the Public Defender in the process of solving the challenges.
Steffen Elgersma is visiting Georgia within the framework of consultations relating to the evaluation of Georgia’s 2023 Annual National Programme by NATO.