Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցողին
2023 թվականի սեպտեմբերի 4-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպեց պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցող Ջերարդ Քուինի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են ազգային օրենսդրությունը, պետական ​​քաղաքականությունը և վերջին տարիներին իրականացվող միջոցառումները հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ։
Ժողովրդական պաշտպանը հյուրին տեղեկացրել է գրասենյակի գործունեության, հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների պաշտպանության բարելավմանն ուղղված պատրաստվող առաջարկությունների, քաղաքացիական սեկտորի և թեմայի շուրջ աշխատող միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության մանրամասների մասին։

Public Defender Meets with UN Special Rapporteur on the Rights of Persons with Disabilities
On September 4, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Gerard Quinn,UN Special Rapporteur on the rights of persons with disabilities, who is paying an official visit to Georgia.
National legislation, state policy and measures implemented in the direction of protection of the rights of persons with disabilities in recent years were discussed at the meeting.
The Public Defender informed the guest about the activities of the Office, recommendations prepared to improve the protection of the rights of persons with disabilities, and the details of cooperation with the civil sector and international organizations working on the rights of persons with disabilities.