Միջնորդական դասընթաց Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցների համար
2024 թվականի հունիսին, Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները USAID/Georgia Օրենքի գերակայության ծրագրի աջակցությամբ վերապատրաստվել են միջնորդության հարցերով։
Ժողովրդական պաշտպանի՝ որպես խտրականության դեմ պայքարի ազգային մեխանիզմի կարևոր լիազորություններից է բանավոր լսումներ անցկացնելը և կողմերի միջև վեճը հարթելը։ Այս գործընթացն արդյունավետ իրականացնելու համար անհրաժեշտ է լիարժեք տիրապետել միջնորդության հետ կապված գործնական հմտություններին։
Դասընթացի ընթացքում Հաշտարարների ասոցիացիայի անդամ և միջնորդ Վեկո Դոդաշվիլին մասնակիցներին ներկայացրեց միջնորդության սկզբունքներն ու տեխնիկան, արդյունավետ հաղորդակցությունը, հակամարտությունների և բանակցությունների կառավարումը, ինչպես նաև փոխշահավետ համաձայնության հասնելու համար անհրաժեշտ հմտություններ զարգացնելու մարտավարությունը: Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչները հանդիպումներում քննարկել են գործնական օրինակներ և դեպքեր։

Mediation Training for Employees of Public Defender's Office
In June 2024, with the support of the USAID/Georgia Rule of Law Program, employees of the Public Defender’s Office of Georgia were trained on mediation issues.
One of the important powers of the Public Defender, as a national anti-discrimination mechanism, is to conduct an oral hearing and settle disputes between the parties. In order to conduct this process effectively, it is necessary to fully possess the practical skills relating to mediation.
MediatorsAssociation member and mediator Veko Dodashvili introduced training participants to the principles and techniques of mediation, tactics of developing skills necessary for conducting effective communication, managing conflicts and negotiations, and reaching a mutually beneficial agreement. Representatives of the Public Defender discussed practical examples and cases at the meetings.