Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը տեղեկատվական հանդիպումներ է անցկացրել կանանց նկատմամբ բռնության դեմ արշավի շրջանակներում
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի գենդերային վարչության և տարածաշրջանային բաժնի աշխատակիցները մի քանի տասնյակ հանդիպումներ են անցկացրել Վրաստանի տարբեր քաղաքներում և գյուղերում՝ կանանց նկատմամբ բռնության դեմ պայքարի 16-օրյա արշավի շրջանակներում։
Այս տարվա քարոզարշավի հիմնական թեման մանկահասակ ամուսնությունն էր, քանի որ մանկահասակ երեխաների հարկադիր ամուսնության դեպքերը մնում են մարտահրավեր: Հանդիպմանը կարևորվել է պետության կողմից նման հանցագործությունների նկատմամբ խիստ քաղաքականություն իրականացնելու և համապատասխան բոլոր գերատեսչությունների աշխատանքը համակարգելու անհրաժեշտությունը։
Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչները տարբեր թեմատիկ խմբերի հետ զրուցել են Ժողովրդական պաշտպանի մանդատի մասին։ Նրանք վերանայեցին գենդերային իրավահավասարության իրավունքի պաշտպանության առումով առկա մարտահրավերները և այս ուղղությամբ Ժողովրդական պաշտպանի առաջարկությունները։
Քարոզարշավի ընթացքում Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները մասնակցել են նաև տարբեր գերատեսչությունների և մունիցիպալիտետների կողմից կազմակերպված իրազեկման հանդիպումներին, որոնց մասնակիցները քննարկել են իրենց համար կարևոր թեմաներ։
Կանանց նկատմամբ բռնության դեմ արշավն ամբողջ աշխարհում անցկացվում է ամեն տարի նոյեմբերի 25-ից դեկտեմբերի 10-ը և նպատակ ունի բարձրացնել իրազեկվածությունը գենդերային իրավահավասարության, կանանց նկատմամբ բռնության և ընտանեկան բռնության, մանկական ամուսնությունների և մարդու իրավունքների մասին:

Representatives of the Gender Department and Regional Division of the Public Defender’s Office of Georgia held several dozens of meetings in different cities and villages of Georgia within the framework of the 16 Days ofActivismagainstGender-BasedViolence.
The main theme of this year's campaign was child marriage, as cases of forced child marriage remain a challenge. The need for the State to implement a strict policy in relation to the above-mentioned crime and the importance of coordinated work between all the relevant agencies were emphasized at the meeting.
Employees of the Public Defender talked about the mandate of the Public Defender with various thematic groups. The challenges existing in terms of protection of the right to gender equality and the recommendations of the Public Defender developed in this direction were also discussed.
During the course of the campaign, representatives of the Public Defender's Office also participated in awareness-raising meetings organized by various agencies and municipalities, during which participants discussed important topics for them.
The 16 Days of ActivismagainstGender-BasedViolence is observed worldwide from November 25 to December 10 each year and aims to raise awareness of gender equality, violence against women and domestic violence, child marriage and human rights.