Հանդիպում հաշտեցման և քաղաքացիական իրավահավասարության հարցերով պետնախարարի հետ
2023 թվականի մայիսի 5-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է հաշտեցման և քաղաքացիական իրավահավասարության հարցերով պետնախարար Թեա Ախվլեդիանիի հետ։
Կողմերը խոսել են երկրում ազգային փոքրամասնությունների իրավունքների պաշտպանության և նրանց ինտեգրման գործընթացի մասին։ Ժողովրդական պաշտպանը կարևորել է օկուպացված տարածքներում կրթության հասանելիության հարցը և, այդ թվում, դպրոցներում վրացերենով ուսուցումն արգելելու խնդիրը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն և հաշտեցման և քաղաքացիական իրավահավասարության հարցերով պետնախարարի տեղակալ Լիա Գիգաուրին։

Meeting with State Minister for Reconciliation and Civic Equality
On May 5, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Tea Akhvlediani, State Minister for Reconciliation and Civic Equality.
The parties talked about the rights of ethnic minorities in the country and their integration. The Public Defender emphasized the issue of access to education in the occupied territories and the banning of education in the Georgian language in schools.
The meeting was also attended by Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, and Lia Gigauri, Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality.