Հանդիպում Վրաստանում Եվրամիության ներկայացուցչության փոխդեսպանի հետ
2024 թվականի հոկտեմբերի 8-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են Վրաստանում Եվրոպական միության ներկայացուցչության նորանշանակ փոխդեսպան Զեյն Ռանգուլեի հետ։
Ներածական հանդիպմանը խոսվեց նախընտրական շրջանում երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակի մասին: Քննարկվել են հավաք-դրսևորումների և խոսքի ազատության առկա իրավիճակը, ատելության խոսքի կիրառման դեպքերը, ինչպես նաև ընտրական գործընթացների դիտորդական առաքելությունների, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների և իրավապաշտպանների անվտանգության հարցեր։
Ժողովրդական պաշտպանը հյուրին հայտնեց իր գնահատականները նախընտրական շրջանում մարդու իրավունքների խախտումների և գրասենյակի լիազորությունների շրջանակում իրականացված աշխատանքների վերաբերյալ։
Փոխդեսպան Զեյն Ռանգուլը նաև վերահսկում է Եվրամիության Վրաստանի գրասենյակի քաղաքական մամուլի և տեղեկատվության բաժինը: Հանդիպմանը ներկա էին նաև ներկայացուցչության առաջին քարտուղարը և վարչության պետի տեղակալ Պիեռ Սալյեն։

Meeting with Deputy Ambassador of EU Delegation to Georgia
On October 8, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender of Georgia, met with Zane Rungule, newly appointed Deputy Ambassador of EU Delegation to Georgia.
At the introductory meeting, the parties talked about the situation of human rights in the country during the pre-election period, the situation in terms of assemblies-demonstrations and freedom of expression, use of hate speech, as well as safety of election observation missions, media representatives and human rights defenders.
The Public Defender informed the guest of his evaluations regarding the human rights violations in the pre-election period and the activities carried out within the mandate of the Office.
Zane Rungule is also the Head of the Political Press and Information Section at the EU Georgia Office. The First Secretary of the Delegation and the Deputy Head of the Political Press and Information Section, Pierre Saglier, also attended the meeting.