Հանդիպում հակակոռուպցիոն բյուրոյի ղեկավարի հետ
2023 թվականի հունիսի 2-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Հակակոռուպցիոն բյուրոյի ղեկավար Ռաժդեն Կուպրաշվիլիի հետ։
Ներածական հանդիպմանը Ռաժդեն Կուպրաշվիլին Ժողովրդական պաշտպանին է ներկայացրել նորաստեղծ հակակոռուպցիոն բյուրոյի աշխատանքային ռազմավարությունը, հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը։ Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի մանդատին և երկու կառույցների միջև հետագա համագործակցության հեռանկարներին, որոնց թվում Ժողովրդական պաշտպանը հետաքրքրվել է Վրաստանի հակակոռուպցիոն ռազմավարության մշակման հարցով և ծրագրով նախատեսված ազդարարների իրավունքների պաշտպանության ուղղության աշխատանքներով։
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն և Հակակոռուպցիոն բյուրոյի ղեկավարի տեղակալներ Թամթա Կաճկաճիշվիլին և Անա Կալանդաձեն։

Meeting with Head of Anti-Corruption Bureau
On June 2, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Rajden Kuprashvili, Head of the Anti-Corruption Bureau.
At the introductory meeting, Rajden Kuprashvili introduced the work strategy, main directions and plans of the newly created Anti-Corruption Bureau to the Public Defender. The conversation also touched upon the mandate of the Public Defender’s Office and the prospects of future cooperation between the two institutions. The Public Defender showed interest in the development of the anti-corruption strategy of Georgia and the activities planned in the direction of protecting the rights of whistleblowers.
First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze and Deputies of the Head of the Anti-Corruption Bureau, Tamta Kachkachishvili and Ana Kalandadze, were also present at the meeting.