Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Վրաստանում Եվրամիության դեսպանի հետ
2024 թվականի հունիսի 17-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են Վրաստանում Եվրամիության դեսպան Պավել Հերչինսկու հետ։
Հանդիպմանը խոսվել է Վրաստանի՝ Եվրամիությանն անդամակցելու միջոցառումների և պարտավորությունների կատարման վիճակի մասին, քննարկվել է Ժողովրդական պաշտպանի դերն այս ուղղությամբ։
Կողմերը խոսել են նաև «Օտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրենքի կիրարկման ակնկալվող արդյունքների, օրենքի դեմ ցույցերի ժամանակ ձերբակալվածների և վիրավորների վիճակի, այդ թվում՝ դեռևս նախնական կալանքի տակ գտնվողների, ինչպես նաև Հատուկ քննչական ծառայության կողմից նրանց գործերի քննության ընթացքի մասին։
Եվրամիության դեսպանը հետաքրքրվել է նաև խորհրդարանական ընտրություններում Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի դիտորդական մանդատով և նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ ատելության խոսքի կիրառման վնասակար պրակտիկայի կանխարգելմամբ։

On June 17, 2024, Public Defender Levan Ioseliani and First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze met with EU Ambassador to Georgia Paweł Herczyński.
Implementation of measures and obligations for Georgia's accession to the European Union and the role of the Public Defender in the above process were discussed at the meeting.
The parties also talked about the expected consequences of the enforcement of the Law on Transparency of Foreign Influence, the condition of those arrested and injured during the protests against the law, including those still in pretrial detention, and the progress of the examination of their cases by the Special Investigation Service.
The EU Ambassador also showed interest in the monitoring mandate of the Public Defender’s Office at the parliamentary elections and the prevention of the harmful practice of using hate speech during the pre-election campaign.