Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է առողջապահության նախարարի հետ
2025 թվականի փետրվարի 11-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է օկուպացված տարածքներից տեղահանվածների, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական պաշտպանության նախարար Միխեիլ Սարջվելաձեի հետ։
Կողմերը քննարկել են հոգեբուժական ոլորտում երկրում տիրող իրավիճակը, քննարկել են Ժողովրդական պաշտպանի կողմից մշակված առաջարկությունները հոգեկան առողջության ծառայությունների զարգացման ուղղությամբ, ընդգծել գերատեսչությունների միջև համագործակցության կարևորությունը մարտահրավերների վերացմանն ուղղված աշխատանքների գործընթացում։
Հանդիպմանը մասնակցել են Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալներ Էլենե Ղուդուշաուրին և Իրինե Չիխլաձեն և գրասենյակի աշխատակիցներ, ինչպես նաև առողջապահության փոխնախարար Իրինե Ծաքաձեն և այլ ներկայացուցիչներ:

Public Defender Meets with Minister of Health
On February 11, 2025, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, met with the Minister of IDPs from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs, Mikheil Sarjveladze.
The parties discussed the current situation in the country in the psychiatric field and the recommendations developed by the Public Defender for the development of mental health services. They also emphasized the importance of cooperation between agencies in the process of eliminating challenges.
The meeting was attended by the Deputies of the Public Defender, Elene Ghudushauri and Irine Chikhladze, and employees of the Office, as well as Deputy Minister of Health Irine Tsakadze and other representatives.