Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է ԱՄՆ դեսպանին
2024 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպեց Վրաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռոբին Դանիգանին։
Հանդիպմանը Ժողովրդական պաշտպանը խոսեց վերջին զարգացումների և գրասենյակի գործունեության մասին, այդ թվում՝ այցելությունների ժամանակավոր պահման վայրեր և կլինիկաներ, քննության համար նյութեր հավաքելը և հատուկ քննչական ծառայությանը տրամադրելը։ Նա ընդգծեց իրավապահների կողմից ոչ պատշաճ վերաբերմունքի փաստերին արձագանքելու անհրաժեշտությունը։
Դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց Ժողովրդական պաշտպանին՝ արտակարգ ռեժիմով աշխատելու և Վրաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության սկզբունքների հաստատման համար ապարատի կողմից իրականացվող գործունեության համար։

On December 9, 2024, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to Georgia, Robin Dunnigan.
The Public Defender spoke about the recent developments and activities of the Office, including visiting protesters at temporary detention centers and clinics, collection of materials for investigation and provision of information to the Special Investigation Service. He emphasized the need to respond to the cases of ill-treatment by law enforcement officers.
The Ambassador thanked the Public Defender for his work in an emergency mode and the activities that the Office aimed at establishing the principles of human rights in Georgia.