Տեղեկատվական հանդիպում ուսանողների և կանանց հետ
2025 թվականի մարտի 25-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի գենդերային բաժնի ղեկավար Սոփիո Ռուսեցկին հանդիպել է Քաղաքացիական հասարակության զարգացման կենտրոնի, Առաջին բժշկական դպրոցի և Մասնագիտական ​​հմտությունների գործակալության՝ «Աշակերտների և խոցելի կանանց իրազեկման բարձրացում» համատեղ նախագծին մասնակցող կանանց և ուսանողների հետ:
Սոփիո Ռուսեցկին հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրել է Ժողովրդական պաշտպանի մանդատը և գենդերային վարչության գործունեությունը: Նա խոսեց տեղական ինքնակառավարման մարմինների և հասարակության դերի մասին կանանց նկատմամբ բռնության և ընտանեկան բռնության դեպքերի կանխարգելման և զոհերի հզորացման գործում, և տեղեկատվություն տրամադրեց երկրում բռնության զոհերի պաշտպանության և աջակցության ծառայությունների մասին: Քննարկվել են նաև վաղ/մանկական ամուսնության և վերարտադրողական առողջության հարցեր։
Հանդիպման ավարտին մասնակիցները առանձին հարցերի շուրջ խորհրդակցեցին Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցչի հետ և պայմանավորվեցին հետագա համագործակցության շուրջ։

Information Meeting with Students and Women
On March 25, 2025, Sopio Rusetski, Head of the Gender Department of the Public Defender's Office of Georgia, met with women and students participating in the joint project of the Civil Society Development Center, the First Medical School and the Professional Skills Agency - "Raising the Awareness of Students and Vulnerable Women in the Priority Area of Healthcare".
Sopio Rusetski introduced the participants in the meeting to the mandate of the Public Defender and the activities of the Gender Department; spoke about the role of local governments and society in the prevention of cases of violence against women and domestic violence and empowerment of victims, and provided information on the protection and assistance services available in the country for victims of violence. The issues of early/child marriage and reproductive health were also discussed.
At the end of the meeting, the participants consulted with the Public Defender's representative on individual issues and agreed on future cooperation.