Մարդու իրավունքների կրթության վարչության հանդիպումը դպրոցի աշակերտների հետ
2024 թվականի հունիսի 27-ին Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի, Մարդու իրավունքների կրթության վարչության աշխատակիցներ Գվանցա Դավիթաշվիլին, Գիորգի Կվիրիկաշվիլին և Անա Չուբինիձեն հանդիպել են դպրոցի աշակերտների հետ։ Հանդիպման նպատակն էր ծանոթանալ Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի գործունեությանն ու գործելակերպին։ Հանդիպման ընթացքում բանախոսները խոսեցին Ժողովրդական պաշտպանի կրթական մանդատի, մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում Ժողովրդական պաշտպանի մեխանիզմների և գրասենյակի ստեղծման պատմության մասին։
Հանդիպումն անցկացվել է Վրաստանի ամերիկյան կառավարական փոխանակման ծրագրերի մասնակիցների ասոցիացիայի (EPAG) աջակցությամբ։

Meeting of Human Rights Education Department with School Students
On June 27, 2024, Gvantsa Davitashvili, Giorgi Kvirikashvili and Ana Chubinidze, employees of the Department of Human Rights Education of the Public Defender’s Office, met with school students. The purpose of the meeting was to share information about the activities and practices of the Public Defender’s Office. The speakers talked about the educational mandate of the Public Defender, the mechanisms of the Public Defender in the field of protection of human rights and the history of the creation of the Office.
The meeting was supported by the US Government Exchange Program Alumni Association of Georgia (EPAG).