Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Իմերեթիում գործող քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների և կանանց իրավունքների պաշտպանների հետ
2024 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին, Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի Քութայիսիի բաժանմունքում հանդիպեց Իմերեթիի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների և կանանց իրավունքների պաշտպանների հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են գենդերային իրավահավասարության առումով տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը, քաղաքացիական հատվածի իրավունքների պաշտպանության, իրազեկության բարձրացման և այլ կարիքներ ու մարտահրավերներ։
Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրեց գրասենյակի մանդատը, կանանց հզորացման ուղղությամբ ընթացիկ գործունեությունն ու առաջնահերթությունները։ Խոսվել է նաև հետագա համագործակցության հնարավորությունների մասին։
Միջոցառումը կազմակերպվել է Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի և ՄԱԿ-ի Կանանց կազմակերպության Վրաստանի գրասենյակի կողմից համատեղ և Նորվեգիայի կառավարության ֆինանսական աջակցությամբ։

Public Defender Meets with Representatives of Civil Society and Women's Rights Defenders Working in Imereti
On September 27, 2024, Public Defender Levan Ioseliani met with representatives of Imereti civil society and women's rights defenders at the Public Defender's Kutaisi office.
The current situation of gender equality, protection of civil sector rights, awareness-raising and other needs and challenges were discussed at the meeting.
The Public Defender introduced the mandate of the Office, current activities and priorities in the direction of women's empowerment to the participants in the meeting. Issues of future cooperation was also discussed at the meeting.
The event was jointly organized by the Public Defender of Georgia and the UN Women Georgia Office with the financial support of the Norwegian Government.