Հանդիպում Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) ընտրությունների դիտորդական առաքելության ղեկավարի հետ
2024 թվականի հունիսի 12-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևանի Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) դիտորդական առաքելության տնօրեն Շոն Դենի և Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի ներկայացուցիչ Լադո Ռազմաձեի հետ։
Հանդիպմանը Ժողովրդական պաշտպանը խոսեց ընտրությունների հետ կապված գրասենյակի հեղինակության, ընտրական գործընթացները դիտարկելու և դեպքերն ուսումնասիրելու պրակտիկայի մասին։ Կողմերը քննարկել են երկրում տիրող նախընտրական միջավայրը և համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամություն հայտնել։

Meeting with Head of IRI Election Observation Mission
On July 12, 2024, Levani Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, met with Sean Dunne, director of the election observation mission of the International Republican Institute (IRI), and Lado Razmadze, a representative of the International Republican Institute.
At the meeting, the Public Defender spoke about the authority of the Office in connection with the elections, the practice of observing the election processes and studying cases.
The parties discussed the pre-election environment in the country and expressed readiness to deepen cooperation.