Հանդիպում ԵԱՀԿ պատվիրակության հետ
2024 թվականի հոկտեմբերի 23-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են ԵԱՀԿ հատուկ համակարգող Պասկալ Ալիզարդիի, ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պիա Կաումայի և պատվիրակության այլ անդամների հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել է նախընտրական շրջանում Վրաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակը, քննարկվել ընտրությունների օրը դիտորդական հնարավորությունների մասին, քննարկվել են խախտումների դեպքում համակարգված գործողությունները։
Ժողովրդական պաշտպանը պատվիրակության անդամներին ներկայացրել է ընտրությունների վերահսկիչ գործառույթի վերաբերյալ գրասենյակի մանդատը, խոսել ընտրությունների համատեքստում ընդգծված մարդու իրավունքների խախտումների փաստերի և դրանց արձագանքման մեխանիզմների մասին։

Meeting with OSCE Delegation
On October 23, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, met with Pascal Alizard, OSCE Special Coordinator, Pia Kauma, President of the OSCE Parliamentary Assembly, and other members of the delegation.
The state of human rights protection in Georgia during the pre-election period, opportunities for observation on the election day and coordinated actions in case of violations were discussed at the meeting.
The Public Defender introduced the mandate of the Office to the members of the delegation regarding the supervisory function during the elections, talked about the human rights violations that have been detected in the context of the elections and the relevant response mechanisms.