Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչների հետ
2023 թվականի սեպտեմբերի 25-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպեց Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակության անդամներին։
Լեւան Իոսելիանին Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության Արեւելյան գործընկերության հատուկ ներկայացուցիչ Ռեյն Դեքերսին ներկայացրել է գրասենյակի մանդատն ու գործունեությունը։ Կողմերը քննարկել են երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակը: Խոսվել է Եվրամիության անդամի կարգավիճակ ստանալու նպատակով Եվրախորհրդարանի կողմից մշակված 12 նախաձեռնությունների իրականացման ընթացքի և այդ գործընթացում Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի դերի մասին։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Նիդերլանդների Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության եվրոպական արտաքին գործերի ավագ քաղաքական պատասխանատու Կամիլ Մերլենը և Վրաստանում Նիդերլանդների Թագավորության փոխդեսպան Մորիս Պաուլուզենը։

Public Defender Meets Representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands
On September 25, 2023, the Public Defender of Georgia met with members of the delegation from the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands.
Levan Ioseliani introduced the mandate and activities of the Office to the Special Representative for the Eastern Partnership at the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands, Rein Dekkers. The parties reviewed the state of human rights in the country and talked about the implementation of the 12 initiatives laid down by the European Parliament for Georgia to get candidate status for EU membership and the role of the Public Defender of Georgia in this process.
The meeting was also attended by the Senior Policy Officer EU External Affairs, Camille Merlen, and the Deputy Ambassador of the Kingdom of the Netherlands to Georgia, MauricePaulussen.