Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը ողջունում է մի շարք հարցերի շուրջ Առողջապահության նախարարության և ախոնդրոպլազիա ախտորոշմամբ երեխաների ծնողների միջև համաձայնությունը
Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին ողջունում է գրասենյակի միջնորդության հիման վրա Առողջապահության նախարարության և ախոնդրոպլազիա ախտորոշված երեխաների ծնողների միջև կառուցողական երկխոսությունն ու համաձայնությունը մի շարք հարցերի շուրջ։ Արդյունքում ծնողները դադարեցնում են իրենց 24-ժամյա ցույցը կառավարության գրասենյակի դիմաց։
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը շարունակում է աշխատել Առողջապահության նախարարության հազվագյուտ հիվանդությունների հարցով համակարգող խորհրդում և հուսով է, որ մոտ ապագայում երեխաների լավագույն շահերից ելնելով անհրաժեշտ արձանագրությունն ու ուղեցույցները կստեղծվի ախոնդրոպլազիայի կառավարում և նրանց կտրամադրվի համապատասխան բուժում։

Public Defender Welcomes Agreement on Number of Issues between Ministry of Health and Parents of Children Diagnosed with Achondroplasia
Public Defender Levan Ioseliani welcomes the constructive dialogue and an agreement reached n a number of issues between the Ministry of Health and the parents of children diagnosed with achondroplasia based on the mediation of the Office. As a result, the parents are calling off their 24-hour rallies in front of the state chancellery.
The Public Defender’s Office continues to work in the coordination council working on the issue of rare diseases in the Ministry of Health and hopes that, based on the best interests of children, the necessary protocol and guidelines will be developed in the near future for the management of achondroplasia and appropriate treatment will be provided to children diagnosed with the disease.