Առցանց հանդիպումներ Մառնեուլիի և Բոլնիսիի քաղաքապետարանների գենդերային հավասարության խորհրդի անդամների հետ
2020 թվականի հոկտեմբերի 22-ին և 23-ին Վրաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպանի Քվեմո Քարթլիում գենդերային տարածաշրջանային ներկայացուցիչ Մարիամ Գվիդիանին առցանց տեղեկատվական հանդիպումներ անցկացրեց Մառնեուլիի և Բոլնիսիի համայնքների գենդերային հավասարության խորհրդի անդամների հետ:
Հանդիպման նպատակն էր կիսել նոր կորոնա-վիրուսի համաճարակի ընթացքում կանանց և ընտանեկան բռնության վերաբերյալ միջազգային փորձը, իմանալ գենդերային հավասարության խորհուրդների առջև ծառացած մարտահրավերների և համայնքապետարաններում ծագած խնդիրների մասին:
Հանդիպումների մասնակիցները որպես հիմնական մարտահրավեր նշեցին համաճարակի պայմաններում սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի վատթարացումը: Շեշտվեց ընտանեկան բռնության և վաղ ամուսնության վերաբերյալ հասարակության կարծրատիպային միջավայրի կարևորությունը և Մառնեուլիի և Բոլնիսիի ճգնաժամային կենտրոնների կողմից հիշատակված բռնության զոհերին աջակցության միջոցառումների անհրաժեշտությունը:
Վրաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի գենդերային հարցերով վարչությունը շարունակում է հեռավոր հանդիպումներ անցկացնել Վրաստանի տարբեր շրջաններում գենդերային հավասարության խորհրդի անդամների հետ:

Online Meetings with Members of Gender Equality Council of Marneuli and Bolnisi Municipalities
On October 22 and 23, 2020, Mariam Gvidiani, Gender Regional Representative of the Public Defender of Georgia in Kvemo Kartli, held online information meetings with members of the Gender Equality Council of Marneuli and Bolnisi municipalities.
The purpose of the meeting was to exchange information about international practices relating to violence against women and domestic violence during the novel coronavirus pandemic, to get information about the challenges faced by Gender Equality Councils and the problems that have arisen in the municipalities.
The participants of the meetings named the deterioration of the socio-economic situation in the context of the pandemic as the main challenge. They also emphasized the stereotypical environment relating to early marriage and domestic violence and the need for supportive measures for victims of violence, similar to which are taken by the Marneuli and Bolnisi Crisis Centers.
The Gender Department of the Public Defender's Office of Georgia continues to hold remote meetings with members of the Gender Equality Councils in different regions of Georgia.