Դպրոցի աշակերտներն այցելել են Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակ
2022 թվականի նոյեմբերի 17-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ, Գիորգի Բուրջանաձեն հանդիպեց ՍՊԸ «Լամարա Մարգվելաշվիլիի անվան դպրոց - XXI դարի» 10-րդ դասարանի աշակերտներին և նրանց ծանոթացրեց մարդու իրավունքների և ազատությունների հիմնական սկզբունքների, Ժողովրդական պաշտպանի մանդատի և գրասենյակի կառուցվածքի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել է Ժողովրդական պաշտպանի դերն ու նշանակությունը մարդու իրավունքների պաշտպանության և օրինական ու հանդուրժող պետություն ստեղծելու ուղղությամբ: Խոսվեց հանրակրթական և բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում մարդու իրավունքների կրթության որակի բարձրացման ուղղությամբ Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի գործունեության մասին։ Ուսանողները հատուկ հետաքրքրությամբ ծանոթացան անչափահասների իրավունքներին և այդ իրավունքների խախտման դեպքում Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակ դիմելու կարգին։
Հանդիպման ավարտին Գիորգի Բուրջանաձեն պատասխանել է ուսանողների հարցերին իրենց համար կարևոր մարդու իրավունքների խնդրի վերաբերյալ։

On November 17, 2022, Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze hosted the 10th grade students of Lamara Margvelashvili School XXI Century LLC and introduced them to the basic principles of human rights and freedoms, the mandate of the Public Defender and the structure of the Office.
The topics of discussion at the meeting were the role and importance of the Public Defender in terms of protecting human rights and establishing a legal and tolerant state; the activities of the Public Defender’s Office to improve the quality of human rights education in general education and higher education institutions. The students showed special interest towards the rights of minors and the procedure for applying to the Public Defender’s Office in case of violation of these rights.
At the end of the meeting, Giorgi Burjanadze answered the students' questions about the human rights important to them.