Ժողովրդական պաշտպանն այցելել է N8 քրեակատարողական հիմնարկ
2024 թվականի մարտի 7-ին, Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է թիվ 8 (Գլդանիի) քրեակատարողական հիմնարկում գտնվող ցմահ դատապարտյալների հետ, ովքեր երկու տարվա նախապատրաստական ​​ծրագիր են անցել՝ պայմանական վաղաժամկետ ազատման և պատիժը ավելի թեթև պատժով փոխելու նպատակով։
Ժողովրդական պաշտպանը հետաքրքրվել է ծրագրի արդյունավետությամբ, ինչպես նաև պայմանական ազատման գործընթացով և նշանակված պատժի մասը ավելի թեթևով փոխարինելու գործընթացով դատապարտյալների իրավունքների իրացման խնդրով։
Ժողովրդական պաշտպանը կշարունակի հանդիպումները ցմահ բանտարկյալների հետ և ակտիվորեն հետևելու է ցմահ բանտարկյալների ազատման նախապատրաստման ծրագրին և պայմանական վաղաժամկետ ազատման/պատժաչափը փոխելու գործընթացին։

On March 7, 2024, Public Defender Levan Ioseliani met with part of the life sentence prisoners placed in Penitentiary Establishment No. 8 (Gldani), who have undergone a 2-year preparatory programme for parole and commutation.
The Public Defender got interested in the effectiveness of the programme, as well as the realization of convicts’ rights in the court during the process of commutation of the unserved part of the sentence and conditional release.
The Public Defender will continue to meet with life sentence prisoners and actively monitor the release preparation programme, as well as the parole/sentence commutation process.