Ժողովրդական պաշտպանն այցելել է Մարտղոփի հաշմանդամություն ունեցող անձանց պանսիոնատ
2023 թվականի ապրիլի 13-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Նաթիա Ջուլակիձեն այցելել են Թրաֆիքինգի զոհերի պետական ​​խնամքի և աջակցության գործակալության տարածքային բաժին՝ «Մարտղոփի հաշմանդամների պանսիոնատ»։
Ժողովրդական պաշտպանը զրուցել է շահառուների հետ, ստուգել պանսիոնատի ենթակառուցվածքը՝ ներառյալ բնակելի տարածքները, խոհանոցը, ճաշասենյակը և սանհանգույցները։
Հաստատության վարչակազմի ղեկավարի հետ հանդիպմանը Ժողովրդական պաշտպանը խոսել է առկա մարտահրավերների և դրանց լուծման անհրաժեշտության մասին։

Public Defender Visits Martkopi Assisted Living Facility for Persons with Disabilities
On April 13, 2023, Public Defender Levan Ioseliani and the Deputy Public Defender Natia Julakidze visited the territorial unit of the Agency for State Care and Assistance for Victims of Trafficking - Martkopi Assisted Living Facility for Persons with Disabilities.
The Public Defender talked to the beneficiaries, viewed the infrastructure of the facility, including living space, kitchen, dining area and bathrooms.
During the meeting with the head of the facility’s administration, the Public Defender spoke about the existing challenges and emphasized the need for finding solutions.