Ժողովրդական պաշտպանի և ներքին գործերի նախարարի հանդիպումը
2023 թվականի հունիսի 7-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի հետ։ Վախթանգ Գոմելաուրին շնորհավորել է Լևան Իոսելիանիին պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել հետագա աշխատանքում։
Հանդիպմանը քննարկվել է Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի մանդատը, ներկայացվել են Ներքին Գործերի նախարարության աշխատանքի առանձնահատկություններն ու առաջնահերթ ուղղությունները, քննարկվել է մարդու իրավունքների պաշտպանության տեսանկյունից երկու կառույցների հետագա համագործակցության կարևորությունը և քննարկվել է համակարգման մեխանիզմների ստեղծման հարցը։
Ժողովրդական պաշտպանն ընդգծեց քաղաքացիական ակտիվիստների և իրավապաշտպանների գործողությունների վերջին զարգացումները և Ներքին Գործերի նախարարության արձագանքը։ Քննարկվել է նաև ներքին գործերի նախարարության և քաղաքացիական սեկտորի ներկայացուցիչների միջև համագործակցության ձևաչափի մշակման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպմանը մասնակցել են Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն և ներքին գործերի փոխնախարարներ Շալվա Բեդոիձեն և Ալեքսանդր Դարախվելիձեն։

Public Defender’s Meeting with Minister of Internal Affairs
On June 7, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Vakhtang Gomelauri, Minister of Internal Affairs of Georgia. Vakhtang Gomelauri congratulated Levan Ioseliani on his election to the position and wished him success in his future work.
The topics of discussion included the mandate of the Public Defender’s Office, the specifics and priority directions of the work of the Ministry of Internal Affairs, the importance of future cooperation between the two institutions for the protection of human rights, the deepening of cooperation and establishment of coordination mechanisms.
The Public Defender emphasized the recent developments at the rallies of civil activists and human rights defenders and the response of the Ministry of Internal Affairs. In addition, the parties discussed the need to develop a cooperation format between the Ministry of Internal Affairs and representatives of the civil sector.
First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze and the Deputies of the Minister of Internal Affairs, Shalva Bedoidze and Aleksandre Darakhvelidze, also attended the meeting.