Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչները այցելել են վարչական կարգով կալանավորված անձանց
Մայիսի 22-ին Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչները այցելել են Թբիլիսիի քաղաքային դատարանի մոտ վարչական կարգով կալանավորված երկու անձանց։
Ձերբակալվածները հայտնել են ոստիկանության կողմից հնարավոր չափազանց ուժի և վատ վերաբերմունքի մասին։ Նրանցից մեկի մարմնի վրա տեսանելի վնասվածքներ կային, հիմնականում՝ այտուցվածություն, կարմրություն, կապտուկներ և քերծվածքներ վերջույթների վրա։
Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակն արդեն դիմել է Հատուկ քննչական ծառայությանը՝ վատ վերաբերմունքի փաստերին համապատասխան իրավական արձագանք ստանալու համար և շարունակելու է հետևել ընթացող դատական ​​​​վարույթին։
Դուք կարող եք մեզ տրամադրել մարդու իրավունքների խախտումների վերաբերյալ տեղեկատվություն՝ զանգահարելով Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի թեժ գծին՝ 1481 հեռախոսահամարով։

On May 22, Public Defender's representatives visited two persons detained on administrative charges in the vicinity of the Tbilisi City Court.
The detainees reported alleged use of excessive force and ill-treatment by the police. One of them had visible injuries on his body, mainly swelling, redness, bruises and scratches on his limbs.
The Public Defender's Office has already applied to the Special Investigation Service for an appropriate legal response to the facts of ill-treatment and will continue to monitor the ongoing legal proceedings.
You can provide us with information about human rights violations by calling the hotline of the Public Defender's Office - 1481.