Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են հանրահավաքում ձերբակալվածներին
Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են ապրիլի 15-ի գիշերը Թբիլիսիում, խորհրդարանի դիմաց բողոքի ցույցի ժամանակ ձերբակալված 10 անձանց։
Կալանավայրում գտնվողներից մեկն անդրադարձել է ոստիկանության աշխատակիցների վատ վերաբերմունքին, որին ցանկացել է արձագանքել: Կային նաև վնասներ: Ըստ այդմ, Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակն արդեն դիմել է Հատուկ քննչական ծառայություն՝ փաստը քննելու խնդրանքով։
Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը շարունակելու է հետևել գործողություններին և մանդատի շրջանակներում համապատասխան արձագանքել մարդու իրավունքների խախտման բոլոր փաստերին։
Իրավախախտումների դեպքերը ընդունելու համար, Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի թեժ գիծը՝ 14 81, աշխատում է 24 ժամ։

Representatives of the Public Defenderof Georgia visited 10 persons arrested on the night of April 15 at the protest rally in front of the Parliament building in Tbilisi.
One of the detainees referred to the ill-treatment by police officers and expressed a desire for a response to the above; In addition, the Public Defender’s representatives observed injuries on his body. Accordingly, the Public Defender’s Office has already applied to the Special Investigation Service with a request to investigate the incident.
The Public Defender’s Office will continue to monitor the protests and, within the mandate, will respond accordingly to all violations of human rights.
The hotline of the Public Defender's Office - 14 81 - works 24 hours a day to receive information about rights violations.