Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը և անձնական տվյալների պաշտպանության ծառայությունը աշխատանքային հանդիպում են անցկացրել
2025 թվականի հուլիսի 31-ին և օգոստոսի 1-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի և անձնական տվյալների պաշտպանության ծառայության միջև տեղի ունեցավ երկօրյա աշխատանքային հանդիպում: Հանդիպումը տեղի ունեցավ Եվրոպական Միության «Աջակցություն Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանին» նախագծի շրջանակներում:
Միջոցառման բացման ժամանակ Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին խոսեց անձնական տվյալների պաշտպանության կարևորության, այս ուղղությամբ գրասենյակի գործունեության և անձնական տվյալների պաշտպանության ծառայության հետ համագործակցության հեռանկարների մասին: Այս երկու հաստատությունների միջև գործընկերության կարևորությունը և մարդու իրավունքների պաշտպանության, այդ թվում՝ անձնական տվյալների պաշտպանության ոլորտում արդյունավետ համագործակցության անհրաժեշտությունը ընդգծեց նաև անձնական տվյալների պաշտպանության ծառայության ղեկավար Լելա Ջանաշվիլին:
Հանդիպման շրջանակներում Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն խոսեց Ժողովրդական պաշտպանի մանդատի, նրա լիազորությունների իրականացման առանձնահատկությունների մասին: Անձնական տվյալների պաշտպանության ծառայության ղեկավարի առաջին տեղակալ Օթար Չախունաշվիլին ներկայացրեց գործակալության լիազորությունների իրականացման առանձնահատկությունները՝ Վրաստանում անձնական տվյալների պաշտպանության վիճակը և 2024 թվականի հիմնական արդյունքները։
Հանդիպման ընթացքում ծառայության աշխատակիցները քննարկեցին անձնական տվյալների մշակման հիմնական միտումները պետական, մասնավոր և իրավապահ ոլորտներում։
Աշխատանքային հանդիպման եզրափակիչ մասում մասնակիցները քննարկեցին ինստիտուցիոնալ համագործակցության խորացման հնարավորությունները և ապագա համատեղ նախաձեռնությունների հեռանկարները։

Working Meeting of Public Defender's Office and Personal Data Protection Service
On July 31 and August 1, 2025, a two-day working meeting was held between the Public Defender's Office of Georgia and the Personal Data Protection Service. The meeting was held within the framework of the European Union project "Support to the Public Defender of Georgia".
At the opening of the event, Public Defender Levan Ioseliani spoke about the importance of personal data protection, the activities of the Office in this direction and the prospects for cooperation with the Personal Data Protection Service. The importance of partnership between these two institutions and the need for effective cooperation in the field of human rights protection, including personal data protection, was also emphasized by the Head of the Personal Data Protection Service, Lela Janashvili.
First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze spoke about the mandate of the Public Defender and the specifics of the implementation of his powers. The First Deputy Head of the Personal Data Protection Service, Otar Chakhunashvili, spoke about the implementation of the authority of the agency: the state of personal data protection in Georgia and the main findings of 2024.
The employees of the service discussed the main trends of processing personal data in public, private and law enforcement sectors.
In the final part of the working meeting, the participants discussed the possibilities of deepening institutional cooperation and the prospects for future joint initiatives.