Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները հանդիպումներ են ունեցել Արևմտյան Վրաստանի մունիցիպալիտետների ներկայացուցիչների հետ
2022 թվականի հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները հանդիպումներ են ունեցել Արևմտյան Վրաստանի 19 մունիցիպալիտետների ներկայացուցիչների հետ։
Քութայիսիում և Զուգդիդիում կայացած հանդիպումներում Քաղաքացիական, քաղաքական, տնտեսական, սոցիալական և մշակութային իրավունքների պաշտպանության վարչության պետ Լիկա Ծիկլաուրին մունիցիպալիտետի ներկայացուցիչներին ներկայացրել է պատշաճ բնակարանային իրավունքի. Սննդի հասանելիության, տարեցների և տնտեսական միգրանտների իրավունքների վերաբերյալ Ժողովրդական պաշտպանի մշակած առաջարկությունները, որոնք ներառված են 2021 թվականին մարդու իրավունքների և ազատությունների վիճակին վերաբերող խորհրդարանական զեկույցում։ Քննարկումների ընթացքում քննարկվել են նշված ուղղությամբ առկա մարտահրավերներն ու դրանց լուծման ուղիները։
Միջոցառումն անցկացվել է Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի և Ամերիկայի Միացյալ նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) միջև կնքված համաձայնագրի ծրագրի շրջանակներում։

Employees of Public Defender’s Office Hold Meetings with Representatives of Western Georgia Municipalities
On October 20 and 21, 2022, the employees of the Public Defender’s Office held meetings with representatives of 19 municipalities of Western Georgia.
At the meetings held in Kutaisi and Zugdidi, the Head of the Department of Civil, Political, Economic, Social and Cultural Rights, Lika Tsiklauri, presented recommendations developed by the Public Defender relating to the rights of older persons and economic migrants, access to food and adequate housing, which were included in the 2021 Parliamentary Report on the Situation of Human Rights and Freedoms. The meeting participants spoke about challenges in the mentioned directions and solutions.