Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի հետ
2024 թվականի հունիսի 24-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Գիորգի Կալանդարիշվիլիի հետ։
Հանդիպմանը խոսվել է նախընտրական շրջանում և ընտրությունների օրը մարդու իրավունքների պաշտպանության, այդ թվում՝ ատելության խոսքի շրջանառությունից խուսափելու խնդիրների մասին, և պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել համակարգումը և հետագա համագործակցությունը։
ԿԸՀ նախագահը խոսեց հոկտեմբերի 26-ի ընտրությունների նախապատրաստման մանրամասների մասին և ընդգծեց քվեարկության գործընթացում էլեկտրոնային տեխնոլոգիաների լայնածավալ ներդրման դրական կողմերը։
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանը օրենսդրությամբ իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակում շարունակում է վերահսկել ընտրական իրավունքների իրականացման հետ կապված հարցերը։

Public Defender Meets with Chairman of Central Election Commission
On June 24, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, met with Giorgi Kalandarishvili, Chairman of the Central Election Commission.
The parties talked about the protection of human rights in the pre-election period and on the election day, including the issues of avoiding the use of hate speech. They expressed their willingness to deepen coordination and future cooperation.
The Chairman of the Central Election Commission spoke about the details of the preparations for the October 26 elections and emphasized the positive aspects of the large-scale introduction of electronic technologies in the voting process.
The Public Defender of Georgia continues to supervise issues related to the exercise of electoral rights within the scope of the powers granted to him by legislation.