Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (UNICEF) Վրաստանի գրասենյակի ղեկավարի հետ
2024 թվականի մայիսի 24-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Իրինե Չիխլաձեն հանդիպել են ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (UNICEF) Վրաստանի գրասենյակի ղեկավար Ջեսպեր Մոլլերի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել է երկրում երեխաների իրավունքների ընդհանուր իրավիճակը, քննարկվել են մոնիտորինգի մեխանիզմներն ու արդյունքները, ինչպես նաև խոսվել է երեխաների իրավունքների խախտման դեպքերի մասին ՄԱԿ-ի Երեխաների իրավունքների կոմիտեի նիստի մասին, որտեղ Վրաստանի պատվիրակությունը զեկույց է ներկայացրել:
Լևան Իոսելիանին և Ջասպեր Մոլլերը պայմանավորվել են հետագա համագործակցության շուրջ՝ ինչպես ընդհանրապես երեխաների իրավունքների պաշտպանության ամրապնդման, այնպես էլ Ժողովրդական պաշտպանի ներգրավման հարցում՝ ՄԱԿ-ի Իրավունքների կոմիտեի ապագա հանձնարարականները վերանայելու և իրականացնելու համար։

On May 24, 2024, Public Defender Levan Ioseliani and Deputy Public Defender Irine Chikhladze met with UNICEF Representative in Georgia Jesper Moller.
The general situation of children's rights in the country, monitoring mechanisms and results were discussed at the meeting. The parties also talked about the the session of the UN Committee on the Rights of the Child relating to the violations of children's rights, where the Georgian delegation presented a report.
Levan Ioseliani and Jesper Moller agreed on further cooperation, both in terms of strengthening the protection of children's rights in general, as well as regarding the involvement of the Public Defender in the consideration and implementation of the future recommendations of the UN Committee on the Rights of the Child.