2025 թվականի նոյեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում գտնվող Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպեց Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում առկա իրավիճակը՝ կենտրոնանալով Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի զեկույցում արտացոլված հարցերի վրա՝ հավաքների ազատության հետ կապված իրավիճակը, քվոտաների հարցը, հանրահավաքների զոհերի գործերի քննության ընթացքը և այլ արդիական հարցեր։
Ժողովրդական պաշտպանը նշեց, որ Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի 2025 թվականի զեկույցում նշված բոլոր հարցերը ներկայացված և մանրամասն քննարկվում են Ժողովրդական պաշտպանի խորհրդարանական և հատուկ զեկույցներում։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվեց Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի և Եվրոպայի խորհրդի միջև համագործակցությունը։ Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարը շնորհակալություն հայտնեց Ժողովրդական պաշտպանի և նրա գրասենյակի կողմից կատարված աշխատանքի համար և ցանկություն հայտնեց շարունակել համագործակցությունը։

On November 24, 2025, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, who is on a visit to Strasbourg, met with Alain Berset, Secretary General of the Council of Europe.
The parties reviewed the current situation of human rights in the country, focusing on the issues reflected in the report of the Secretary General of the Council of Europe; the situation of freedom of assembly, the issue of quotas, the progress of the investigation relating to the people affected during protests and other topical issues.
The Public Defender noted that all the issues mentioned in the 2025 report of the Secretary General of the Council of Europe are discussed in detail in the parliamentary and special reports of the Public Defender.
The meeting emphasized the cooperation between the Public Defender's Office and the Council of Europe. The Secretary General of the Council of Europe expressed his gratitude for the efforts of the Public Defender and his Office and expressed his desire to continue cooperation.