Ժողովրդական պաշտպանը մասնակցել է Օմբուդսմենների միջազգային սիմպոզիումին
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին մասնակցել է Ադրբեջանի օմբուդսմեն Սաբինա Ալիևայի կողմից Բաքվում կազմակերպված օմբուդսմենների միջազգային սիմպոզիումին, որը տեղի է ունեցել 2025 թվականի հունիսի 18-ին: Սիմպոզիումի թեման էր՝ «Օրենքի գերակայության ամրապնդումը. օմբուդսմենների և մարդու իրավունքների ազգային ինստիտուտների դերը»:
Բարձր մակարդակի հանդիպման ժամանակ Ասիայի, Աֆրիկայի և Արևելյան Եվրոպայի օմբուդսմենները, որոնք Եվրոպական ազգային մարդու իրավունքների ինստիտուտների ցանցի (ENNHRI) անդամներ են, քննարկել են սահմանադրական իրավունքների կիրառման և բոլորի համար հավասար իրավունքների ապահովման հարցերը, քննարկել են միջազգային համագործակցության և փախստականների իրավունքների պաշտպանության մարտահրավերներն ու լավագույն փորձը:

Public Defender Participates in International Symposium of Ombudsmen
Public Defender of Georgia Levan Ioseliani participated in the International Symposium of Ombudsmen, which was held in Baku on June 18, 2025, organized by the Ombudsman of Azerbaijan, Sabina Aliyeva. The theme of the symposium was “Strengthening the Rule of Law: The Role of Ombudsmen and National Human Rights Institutions”.
At the high-level meeting, ombudsmen from Asia, Africa and Eastern Europe, members of the European Network of National Human Rights Institutions (ENNHRI), discussed the issues of realizing constitutional rights and ensuring equal rights for all; they also discussed the challenges and best practices of international cooperation and protection of refugee rights.