Ժողովրդական պաշտպանը մասնակցել է Մարդու իրավունքների ազգային ինստիտուտների եվրոպական ցանցի հանդիպմանը
2023 թվականի օգոստոսի 31-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Թամար Գվարամաձեն Օսլոյում մասնակցել են Մարդու իրավունքների ազգային ինստիտուտների եվրոպական ցանցի կազմակերպած հանդիպմանը։
Միջոցառմանը ներկայացվել են Մարդու իրավունքների եվրոպական ազգային ինստիտուտների (NHRI) նոր ղեկավարները և նրանց տեղեկացվել է NHRI-ի հիմնարար սկզբունքների և արդյունավետ գործունեության մասին։
Հանդիպմանը, որն անցկացվեց կլոր սեղանի ձևաչափով, Մարդու իրավունքների ազգային ինստիտուտների եվրոպական ցանցի անդամները կիսվեցին իրենց փորձով նոր ներկայացուցիչների հետ և վերանայեցին NHRI-ի չափանիշներն ու գործունեությունը:

Public Defender Participates in ENNHRI Meeting
On August 31, 2023, Public Defender Levan Ioseliani and Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze participated in a meeting organized by the European Network of National Human Rights Institutions (ENNHRI) in Oslo.
New heads of the European National Human Rights Institutions (NHRIs) were introduced at the event and they were informed about the fundamental principles and effective functioning of the NHRIs.
At the meeting, which was held in the format of a round table discussion, the members of the European Network of National Human Rights Institutions exchanged information about their experiences with the new representatives, and reviewed the NHRI standards and activities.