Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալը հանդիպել է Շվեյցարիայի կառավարական պատվիրակության ղեկավարի հետ
2022 թվականի նոյեմբերի 9-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել է Վրաստանում պաշտոնական այցով գտնվող Շվեյցարիայի կառավարության պատվիրակության ղեկավար, Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի վերլուծաբան Սիլվիա Հուբշմիդի և Վրաստանում Շվեյցարիայի դեսպանատան առաքելության ղեկավարի տեղակալ Ուրս Բիրի հետ։
Հանդիպմանը Թամար Գվարամաձեն քննարկել է Վրաստանում համընդհանուր առողջապահական ծրագրի իրականացումը, բժշկության ֆինանսավորումը, ուռուցքաբանական հիվանդությունների պետական ​​ծրագիրը, հաշմանդամություն ունեցող անձանց, հատկապես երեխաներին բժշկական ծառայությունների մատուցումը։ Նա խոսեց նաև առողջապահության ոլորտում առկա խտրականության մարտահրավերների մասին։
Շվեյցարիայի միգրացիայի պետական ​​քարտուղարության, արդարադատության դաշնային դեպարտամենտի և ոստիկանության պատվիրակության նպատակն է տեղեկատվություն ստանալ Վրաստանում տիրող իրավիճակի մասին՝ կապված առողջապահության և հավասար վերաբերմունքի հնարավորությունների հետ:

First Deputy Public Defender Meets with Head of Swiss Governmental Delegation
On November 9, 2022, Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender of Georgia, met with Ms. Silvia Hubschmid, analyst for Eastern Europe and Central Asia issues and head of the Swiss governmental delegation, who is paying an official visit to Georgia, as well as Urs Beer, Counsellor of the Embassy of Switzerland in Georgia.
Tamar Gvaramadze discussed the implementation of the universal healthcare programme in Georgia, health care funding, state programme for oncological diseases, and provision of medical services for persons with disabilities, especially children with disabilities. She also spoke about challenges in terms of discrimination in the health care sector.
The purpose of the delegation of the Swiss State Secretariat for Migration, Federal Department of Justice and Police is to obtain information about the situation in Georgia’s health care and opportunities for equal treatment.