Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալը Բրյուսելում մասնակցել է Իրավահավասարության մարմինների եվրոպական ցանցի (Equinet) ամենամյա հանդիպմանը
2024 թվականի հոկտեմբերի 15-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Իրինե Չիխլաձեն Բրյուսելում մասնակցել է Իրավահավասարության մարմինների եվրոպական ցանցի (Equinet) ամենամյա հանդիպմանը։ Equinet-ի անդամների և հաստատությունների ղեկավարների համար կլոր սեղանի թեման էր «Միասին հանուն իրավահավասարության. ստանդարտներ իրավահավասարության մարմինների համար»:
Միջոցառմանը ազգային և միջազգային մակարդակով իրավահավասարության մարմինների հիմնական գործընկերները քննարկեցին անցյալ տարիների չափանիշներին առնչվող առաջարկությունների, արդյունավետ բանակցությունների և շահերի պաշտպանության արդյունքում ձեռք բերված փորձը: Վերլուծվել են ազգային մակարդակով հրահանգների արդյունավետ ներդաշնակեցման ուղղությամբ կատարված ջանքերը և սահմանվել առաջիկա երկու տարիների առաջնահերթությունները:
Հոկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել Իրավահավասարության մարմինների եվրոպական ցանցի ընդհանուր ժողովը, որտեղ որոշումներ են ընդունվել կառավարման կարևոր հարցերի, այդ թվում՝ տարեկան աշխատանքային պլանի, ֆինանսական և գործունեության հաշվետվությունների վերաբերյալ։
Հանդիպման նպատակն էր նաև հեշտացնել երկխոսությունը իրավահավասարության մարմինների և Եվրամիության նոր ղեկավարության հետ։

On October 15, 2024, Deputy Public Defender of Georgia Irine Chikhladze participated in the annual meeting of the European Network of Equality Bodies (Equinet) in Brussels. The theme of the round table, in which Equinet members and heads of institutions participated, was: "Together for Equality: Standards for Equality Bodies".
The main partners of equality bodies at the national and international level discussed the experience gained as a result of the recommendations, effective negotiations and advocacy related to the standards of the past years; Efforts made for effective harmonization of directives at the national level were analyzed and priorities for the next two years were also set.
A general meeting of the European Network of Equality Bodies was held on October 16, where decisions were made on important governance issues, including the annual work plan, financial and activity reports.
The purpose of the meeting was also to promote dialogue between the equality bodies and the new leadership of the European Union.