Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի (NED) ղեկավարի հետ
2023 թվականի մարտի 22-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի (NED) ղեկավար՝ Քենեթ Վոլակի և հիմնադրամի Եվրասիայի ծրագրերի ղեկավար Յան ՄակՔուինիթի հետ։
Ներածական հանդիպմանը կողմերը խոսել են Վրաստանում ոչ կառավարական հատվածի զարգացման հեռանկարների և իրավապաշտպաններին աջակցության հարցերի մասին։
Հյուրերը շնորհավորեցին Լևան Իոսելիանիին պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և իրենց հարգանքը հայտնեցին Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի նկատմամբ՝ որպես քաղաքացիական սեկտորի ամուր աջակից կառույցներից մեկի:

Public Defender Meets with Chairman of National Endowment for Democracy (NED)
On March 22, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Kenneth Wollack, Chairman of the National Endowment for Democracy (NED), and Ian McGinnity, Senior Program Manager for Eurasia at the National Endowment for Democracy.
At the introductory meeting, the parties talked about the development prospects of the non-governmental sector in Georgia and support for human rights defenders.
The guests congratulated Levan Ioseliani on his election to the position and expressed their respect for the Public Defender’s Office as one of the strong and reliable institutions for the civil sector.