Ժողովրդական պաշտպանը այցելել է ախոնդրոպլազիա ախտորոշմամբ երեխաների ծնողների հանրահավաքին
«Վրանը, պոլիեթիլենի պարկը կամ որևէ անվտանգ բան կարող է տեղադրվել վարչական մարմնի մոտ։ Սա ժողովրդավարական չափանիշ է, այլ երկրներում գործողություններն այսպես են անցկացվում։ Սրա իրավունքն ունեն բոլոր մարդիկ, հատկապես նրանք, ովքեր 2 շաբաթ գիշերները այստեղ են, և նրանցից ոմանց առողջական վիճակը նույնիսկ վատացել է»,- ասել է ախոնդրոպլազիա ախտորոշմամբ երեխաների ծնողների հանրահավաքին եկած Ժողովրդական պաշտպանը, ով իր բողոքն է հայտնել ոստիկանության ապօրինի գործողությունների դեմ։
Ապրիլի 30-ին՝ բողոքի ակցիայի 14-րդ օրը, ոստիկանության աշխատակիցները կառավարության շենքի մոտ տեղադրված երկաթե պատից հանել են պաստառները, որոնց վրա գրված էր՝ դեղ երեխաների համար, և ակցիայի մասնակիցներին թույլ չեն տվել տեղադրել իրենց վրանները և առգրավել են նաև պոլիէթիլենային տոպրակները, որոնցով բողոքի ակցիայի մասնակից կանայք պաշտպանվել են անձրևից։

Public Defender Arrives at Rally of Parents of Children Diagnosed with Achondroplasia
"A tent, polyethylene sheet or anything that is not dangerous can be set up near an administrative body. This is a democratic standard, this is how rallies are conducted in other countries. Anyone has the right to the above, especially those who have been spending here nights for 2 weeks and the health condition of some of them has even worsened", said the Public Defender, who arrived at the rally of parents of children diagnosed with achondroplasia and expressed his protest against the illegal actions of the police.
On April 30, on the 14th day of protests, police officers removed banners reading “Medicine for children” from the iron wall installed near the Administration of the Government. The participants in the protest were not allowed to set up their tents and were also stripped of the polyethylene sheet with which the women participating in the protest were protecting themselves from the rain.