Ժողովրդական պաշտպանը կարգավորեց շարունակվող աշխատանքային վեճը
2025 թվականի փետրվարի 24-ին Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի վարույթում գտնվող մեկ այլ գործ՝ աշխատանքային իրավունքների ենթադրյալ խտրական խախտումների վերաբերյալ, ավարտվել է կողմերի միջև հաշտությամբ։
Ժողովրդական պաշտպանը գոհ է, որ կողմերը կարողացել են փոխզիջումային որոշման գալ և կատարել Կարգավորման ակտով նախատեսված պարտավորությունները։
Ժողովրդական պաշտպանի՝ որպես խտրականության դեմ պայքարի ազգային մեխանիզմի կարևոր լիազորություններից է բանավոր լսումներ անցկացնելը և վեճերը լուծելու միջոցով, ինչը երկու կողմերի համար ընդունելի մեթոդ է։
Նշենք, որ 2014 թվականից՝ «Խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին» Վրաստանի օրենքը ուժի մեջ մտնելուց հետո, Ժողովրդական պաշտպանը երրորդ անգամ կարգավորել է կողմերի միջև վեճը։
Ժողովրդական պաշտպանը կշարունակի առավել ակտիվ օգտագործել կողմերի միջև ենթադրյալ խտրականության դեպքերի կարգավորման հնարավորությունը։