Հանդիպում հանրային դպրոցի աշակերտների հետ
2023 թվականի ապրիլի 18-ին Իլիա Ճավճավաձեի անվան թիվ 23 հանրային դպրոցի սաները, քաղաքացիական դաստիարակության ակումբի անդամները, այցելեցին Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակ և հանդիպեցին Ժողովրդական պաշտպանի հետ։
Հանդիպմանը աշակերտները հետաքրքրվեցին երեխաների իրավունքների տարբեր ասպեկտներով, հարցեր ուղղեցին Ժողովրդական պաշտպանին և ակտիվորեն մասնակցեցին երեխաների իրավունքների իրացման և պաշտպանության ուղղությամբ երկրում տիրող իրավիճակի քննարկմանը: Նրանք նաև ծանոթացան երեխաների պաշտպանության հարցերով Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի գործունեությանն ու գործնական արդյունքներին։

Meeting with Public School Students
On April 18, 2023, students of Ilia Chavchavadze public school No. 23, members of the Civic Education Club, visited the Public Defender’s Office and met with the Public Defender.
During the meeting, the students showed interest in various aspects of children's rights, asked the Public Defender questions and actively participated in the discussion of the situation of realization and protection of children's rights in the country. They also received information about the activities and practical findings of the Public Defender’s Office in the direction of protection of children’s rights.