Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Աբխազիայում բանտարկված Իրակլի Բեբուայի ընտանիքի անդամներին
2023 թվականի դեկտեմբերի 26-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է Աբխազիայում բանտարկված Իրակլի Բեբուայի ընտանիքի անդամներին և նրանցից տեղեկություններ լսել բանտարկյալի առողջական խնդիրների և ազատազրկման անբարենպաստ պայմանների մասին։
Ժողովրդական պաշտպանը կոչ է անում բոլոր համապատասխան գերատեսչություններին արդյունավետ միջոցներ ձեռնարկել Իրակլի Բեբուայի առողջական վիճակի և բանտային պայմանների բարելավման համար: Բացի այդ, գրասենյակը հնարավորինս կվերահսկի նրա վիճակը:
Աբխազիայի դե ֆակտո Հանրապետության Գալիի քաղաքային դատարանը Իրակլի Բեբուային դատապարտել է ինը տարվա ազատազրկման և դրամական տուգանքի՝ պետական ​​խորհրդանիշները վիրավորելու, այլոց ունեցվածքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու և զինամթերք ապօրինի պահելու համար։
Սեպտեմբերի 30-ին, երբ անջատողական շրջանը նշում էր «Անկախության և հաղթանակի օրը», Բեբուան փորձել է այրել Գալիի շրջանային մշակույթի տան ճակատին ամրացված դրոշը։

Public Defender Meets with Family Members of Irakli Bebua
On December 26, 2023, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani met with the family members of Irakli Bebua, who is imprisoned in Abkhazia. Levan Ioseliani received information about the prisoner's health issues and unfavorable conditions of imprisonment.
The Public Defender calls on all the relevant agencies to take effective measures to improve Irakli Bebua's health and prison conditions; In addition, the Office will monitor his condition to the best of its ability.
Gali city court of the de facto republic of Abkhazia fined and sentenced Irakli Bebua to nine years in prison for insulting state symbols, illegal possession of ammunition and intentional destruction of other people's property.
On September 30, when the separatist region was celebrating the "independence and victory day", Bebua tried to burn a flag hung on the façade of the regional house of culture in Gali.