Համաշխարհային քաղաքացիության կրթության վերաբերյալ աշխատանքային համաժողով
Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի Մարդու իրավունքների կրթության վարչության պետ Գվանցա Դավիթաշվիլին մայիսի 17-18-ը մասնակցել է գլոբալ քաղաքացիության կրթության վերաբերյալ աշխատանքային համաժողովին։ Համաժողովի շրջանակներում կրթության և մարդու իրավունքների փորձագետներն աշխատել են վերապատրաստման դասընթացի մշակման վրա։
Համաժողովն անցկացվել է Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան կրթության կենտրոնի (APCEIU) հետ համագործակցությամբ՝ ՄԱԿ-ի Կրթության, գիտության և մշակույթի կազմակերպության (UNESCO) հովանու ներքո և նպատակ ունի Վրաստանում ներդնել համաշխարհային քաղաքացիության կրթություն ուսուցիչների, դպրոցների ղեկավարության և ծնողների համար: Համաշխարհային քաղաքացիության կրթության գործընթացում չափազանց կարևոր է վերապատրաստման դասընթացի մեջ ներառել մարդու իրավունքների խնդիրները, հետևաբար Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը կշարունակի համագործակցել և ներգրավված լինել աշխատանքային գործընթացում:

Working Conference on Global Citizenship Education
Gvantsa Davitashvili, Head of the Human Rights Education Department of the Public Defender's Office, attended a working conference on global citizenship education on May 17-18. Within the framework of the conference, education and human rights experts worked on the development of a training course.
The conference was held in partnership with the UNESCO Asia-Pacific Centre of Educationfor International Understanding (APCEIU) and aims to introduce global citizenship education for teachers, school administration and parents in Georgia. In the process of global citizenship education, it is crucial to integrate human rights issues into the training course. Therefore, the Public Defender’s Office will continue cooperation and involvement in the work process.