Ժողովրդական պաշտպանի մարդու իրավունքների կրթության վարչության ներկայացուցիչների հանդիպումը դպրոցի սաների հետ
2024 թվականի ապրիլի 13-ին Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի, Մարդու իրավունքների կրթության վարչության ներկայացուցիչներ Գվանցա Դավիթաշվիլին և Անա Չուբինիձեն հանդիպեցին դպրոցի աշակերտների հետ։
Հանդիպման շրջանակներում Անա Չուբինիձեն ուսանողներին ներկայացրել է Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի ստեղծման պատմությունը, մարտահրավերները, որոնք կապված են մեկ տասնյակ տարիների ընթացքում Ժողովրդական պաշտպանի ինստիտուտի ձևավորման հետ։ Գվանցա Դավիթաշվիլին խոսեց Ժողովրդական պաշտպանի մանդատի մասին և ուսանողների հետ կիսվեց մարդու իրավունքների կրթության ուղղությամբ, Ժողովրդական պաշտպանի պրակտիկայի հետ:
Հանդիպումը կազմակերպել էր Թբիլիսիի Իվանե Ջավախիշվիլիի անվան պետական ​​համալսարանի Եվրոպական իրավաբան ուսանողների ասոցիացիան՝ «Էլսա», որին մասնակցում էին 60 երիտասարդներ Թբիլիսիի տարբեր դպրոցներից։

Representatives of Public Defender’s Department of Human Rights Education Meet with School Students
On April 13, 2024, representatives of the Department of Human Rights Education of the Public Defender’s Office, Gvantsa Davitashvili and Ana Chubinidze, met with school students.
Within the framework of the meeting, Ana Chubinidze introduced students to the history of the creation of the Public Defender's Office and the challenges related to the formation of the Public Defender's institution for ten years. Gvantsa Davitashvili spoke about the mandate of the Public Defender and the practice of the Public Defender in the direction of human rights education.
The meeting was organized by the European Law Students' Association ELSA at the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and 60 young people from different schools of Tbilisi participated in it.