საქართველოს სახალხო დამცველი წლის ლიდერ ქალად დაასახელეს
2019 წლის 27 მარტს ყოველწლიურ კონფერენციაზე „ქალის როლი ეკონომიკის ზრდასა და რეფორმების შემუშავებაში“, როგორც წლის ლიდერი ქალი მთავრობაში – საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია დააჯილდოვეს.
ნინო ლომჯარია სპეციალურმა კომიტეტმა შეარჩია, რომელშიც ბიზნესის მხარდამჭერი, კვლევითი და არასამთავრობო 70 ორგანიზაციის წარმომადგენლები არიან გაერთიანებული.
კონფერენციაზე ბიზნესში, მთავრობასა და არასამთავრობო სექტორში მოღვაწე წლის ლიდერმა ქალებმა საკუთარი წარმატების, სტიმულისა და შთაგონების შესახებ გამოცდილება გაუზიარეს დამსწრე საზოგადოებას.
ღონისძიება ამერიკის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) პროექტის „მმართველობა განვითარებისათვის“ (G4G) საქართველოში და „მეწარმე ქალთა საბჭოს“ (WBCG) ერთობლივი ორგანიზებითა და თბილისის მერიის, საქართველოს ბანკის და ევროპის განვითარების და რეკონსტრუქციის ბანკის მხარდაჭერით გაიმართა

Public Defender of Georgia Named Leader of the Year
On 27 March 2019, Georgia's Public Defender Nino Lomjaria was awarded at the Annual Conference on Women's Role in Economic Growth and Development of Reforms as Woman Leader of the Year in Government.
Nino Lomjaria has been selected by a special committee, members of which are representatives of 70 research and non-governmental organizations supporting business.
Women leaders in the field of business, government and non-governmental sector shared their stories of success, stimulus and inspiration with the audience of the conference.
The event was jointly organized by the Governing for Growth in Georgia (G4G) project of the United States Agency for International Development Agency and the Women Business Council in Georgia (WBCG) with the support of the European Bank of Development and Reconstruction, Tbilisi City Hall and Bank of Georgia.