MSK-nın etnik azlıqların problemləri ilə məşğul olan qrupun nümayəndələri ilə görüş
8 oktyabr 2024-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani və Xalq Müdafiəçisi yanında Milli Azlıqlar Şurasının üzvləri Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Giorgi Kalandarişvili və MSK-nın etnik azlıqlar məsələləri üzrə işçi qrupunun nümayəndələri ilə görüşüblər.
İclasda Xalq Müdafiəçisi etnik azlıqların nümayəndələrinin vətəndaş-siyasi fəaliyyətə cəlb edilməsi, seçkilərdə bərabərhüquqlu iştirakın vacibliyi və etnik azlıqların məlumatlandırılması istiqamətində həyata keçirilən fəaliyyətlərdən danışıb.
Xalq Müdafiəçisi və Milli Azlıqlar Şurasının üzvləri MSK-nın etnik azlıqların sıx məskunlaşdığı bölgələrdə yaşayan seçicilər üçün həyata keçirdiyi layihələr, o cümlədən seçkilərin müasirləşdirilməsi, elektron texnologiyalardan istifadənin təfərrüatları ilə tanış olublar.

Meeting with Representatives of CEC Group Working on Issues of Ethnic Minorities
On October 8, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and members of the Council of National Minorities of the Public Defender of Georgia met with Giorgi Kalandarishvili, Chairman of the Central Election Commission (CEC), and representatives of the CEC group working on ethnic minorities issues.
The Public Defender spoke about the involvement of representatives of ethnic minorities in civil and political processes, the importance of equal participation in elections and the activities carried out in the direction of informing ethnic minorities.
The Public Defender and members of the Council of National Minorities received information about the projects implemented by the CEC for the voters living in regions densely populated by ethnic minorities, as well as the details of the modernization of elections and the use of electronic technologies.