BMT ofisinin nümayəndələri ilə görüş
9 avqust 2024-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Gürcüstandakı daimi əlaqələndiricisi Didye Tağıyuk və İnsan Hüquqları üzrə Ali Komissarlıq İdarəsinin baş müşaviri Vladimir Şkolnikov ilə görüşüb.
Görüşdə Gürcüstanda insan hüquqlarının vəziyyəti müzakirə edilib, ayrı-seçkiliyə qarşı mexanizmin tətbiqi, o cümlədən uşaqların, qadınların və məhdud imkanlı şəxslərin vəziyyəti barədə danışılıb.
Xalq Müdafiəçisi qadın qətlləri ilə bağlı statistikanı diqqətə çatdırıb və qeyd edib ki, qadın qətlləri ilə bağlı qabaqlayıcı tədbirlər gücləndirilməlidir.
İşğal xəttinə yaxın ərazilərdə yaşayan əhalinin ehtiyacları, sərhəd və təhlükəsizlik problemlərindən danışılıb.
Tanışlıq görüşündə xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani qurumlar arasında uzunmüddətli əlaqələri vurğuladı və gələcək əməkdaşlıq planlarını müzakirə etdi.

Meeting with Representatives of UN Office
On August 9, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Didier Trebucq,United NationsResident Coordinatorin Georgia, and Vladimir Shkolnikov, Senior Human Rights Adviserfor the Officeof the UNHigh Commissioner for Human Rights.
The human rights situation in Georgia, implementation of the anti-discrimination mechanism, as well as the situation of children, women and persons with disabilities, were discussed at the meeting.
The Public Defender emphasized the statistics of femicide cases and noted that preventive measures against the killing of women need to be strengthened.
The parties also talked about the needs of the population living near the occupation line, borderization and security challenges.
At the introductory meeting, Public Defender Levan Ioselian emphasized the long-term relationship between the institutions and discussed plans for future cooperation.