Uşaq əməyi məsələlərinə dair məlumat iclası
12 iyun Beynəlxalq Uşaq Əməyinə Qarşı Mübarizə Gündür. Bu günü qeyd etmək üçün 11 iyun 2021-ci ildə Xalq Müdafiəçisi Aparatının Qərbi Gürcüstan şöbəsinin nümayəndələri Qərbi Gürcüstanın müxtəlif bölgələrində yaşayan məktəblilər və onların valideynləri üçün - uşaq əməyi məsələsi ilə bağlı məlumat iclası keçirtdilər. İclasda sosial işçilər də iştirak edib.
Xalq Müdafiəçisinin nümayəndələri, ölkədəki uşaq əməyini tənzimləyən qanunvericilik bazası və beynəlxalq standartlara uyğunluğu da daxil olmaqla hesabatın əsas nəticələrini nəzərdən keçirərək "Koronavirus Pandemiyasında və xaricində uşaq əməyi" adlı Xalq Müdafiəçisinin Xüsusi Hesabatını təqdim etdilər; Tədqiqat zamanı yeni koronavirus pandemiyası şəraitində uşaq əməyinin mövcud vəziyyətinə və uşaq əməyinin səbəblərinə xüsusi diqqət yetirilərək bölgələr üzrə müəyyən edilən əsas meyillər müzakirə edildi.
Tələbələr, həmçinin Xalq Müdafiəçisinin mandatı və fəaliyyət sahələri ilə maraqlandılar.
Xalq Müdafiəçisi Aparatının regional bölmələri sistemli şəkildə ölkənin maarifləndirilməsi və ölkənin məşğulluğu barədə vətəndaş şüurunu artırmaq üçün məlumat toplantıları keçirir.

Information Meeting on Child Labour Issues
June 12 is World Day Against Child Labor. To mark this day, on June 11, 2021, representatives of the Western Georgia Division of the Public Defender's Office held an information meeting for schoolchildren and their parents living in different regions of Western Georgia. The meeting was also attended by social workers.The theme of the meeting was child labour.
Representatives of the Public Defender presented the Special Report of the Public Defender on Child Labour During COVID-19PandemicandBeyond, reviewed the main findings of the report, including the legal framework regulating child labour in the country and its compliance with international standards, as well as the main trends identified during the study according to regions. Special attention was paid to child labour under conditions of the novel coronavirus pandemic, as well as the causes of child labour.
Students also showed interest in the Public Defender's mandate and areas of activity.
The regional divisions of the Public Defender's Office systematically hold information meetings to raise civic education and civic awareness.