სახალხო დამცველის პრევენციის ეროვნული მექანიზმის წევრები გერმანიის მთავრობის სპეციალურ წარმომადგენელს შეხვდნენ
2019 წლის 30 მაისს სახალხო დამცველის პრევენციის ეროვნული მექანიზმის წევრები ადამიანის უფლებებისა და ჰუმანიტარული დახმარების საკითხებში გერმანიის მთავრობის სპეციალურ წარმომადგენელს ქალბატონ ბერბელ კოფლერს, გერმანელ დიპლომატებსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის 6 ქვეყნიდან სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე პრევენციის ეროვნული მექანიზმის წევრებმა სტუმრებს პრევენციის ეროვნული მექანიზმის მანდატი და საქმიანობა გააცნეს. შეხვედრის მონაწილეები დაინტერესდნენ პენიტენციური სისტემის მიმართულებით არსებულ ძირითადი გამოწვევებითა და პრევენციის ეროვნული მექანიზმის მიერ გაცემული რეკომენდაციების შესრულების მდგომარეობით. ასევე ისაუბრებს სახელმწიფოს მხრიდან სახალხო დამცველის დაფინანსებასა და ევროკავშირის მნიშვნელოვან როლზე პრევენციის ეროვნული მექანიზმის საქმიანობის მხარდაჭერის მიმართულებით.

Members of Public Defender’s National Preventive Mechanism Meet with German Government’s Special Representative
On 30 May 2019, members of the National Preventive Mechanism of the Public Defender of Georgia met with Bärbel Kofler, German Federal Government Commissioner for Human Rights Policy and Humanitarian Aid, German diplomats and civil society representatives from 6 Eastern Partnership countries.
Members of the National Preventive Mechanism briefed the guests of the mandate and activities of the National Preventive Mechanism. The guests showed interest in the main challenges facing the penitentiary system and the implementation of recommendations issued by the National Preventive Mechanism. The parties also talked about the state funding for the Public Defender’s Office and the important role of the EU in supporting the activities of the National Preventive Mechanism.