სახალხო დამცველის ევროპის საბჭოს დელეგაციის წევრებს შეხვდა
2018 წლის 12 ნოემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია ევროპის საბჭოს ეროვნულ უმცირესობათა დაცვის ჩარჩო კონვენციის მრჩეველთა კომიტეტის წევრებს შეხვდა. დელეგაცია საქართველოში ეროვნულ უმცირესობათა დაცვის მდგომარეობის შესწავლის მიზნით იმყოფება.
შეხვედრაზე სახალხო დამცველმა ევროსაბჭოს მრჩეველთა კომიტეტის წევრებს ეროვნულ უმცირესობათა მიმართულებით სახალხო დამცველის მანდატი და როლი გააცნო, ისაუბრა ინტეგრაციისა და განათლების საკითხებზე. სტუმრები განსაკუთრებით დაინტერესდნენ ეროვნული უმცირესობათა თვალსაზრისით ანტიდისკრიმინაციული კანონის მუშაობითა და პრაქტიკით.
ევროპის საბჭოს დელეგაცია ასევე შეხვდა სახალხო დამცველთან არსებულ ეროვნულ უმცირესობათა საბჭოს წევრებს და ქვეყანაში ეროვნულ უმცირესობათა დაცვის მდგომარეობის შესახებ ინფორმაცია მიიღო.

Public Defender Meets Members of Council of Europe Delegation
On 12 November 2018, Public Defender Nino Lomjaria met with members of the Advisory Committee on the Framework Convention for the Protection of National Minorities. The delegation is visiting Georgia to study the situation of national minorities.
Nino Lomjaria briefed the members of the Advisory Committee of the Public Defender’s mandate and role in the field of national minorities. She also talked about the issues of integration and education. The guests showed particular interest in the effectiveness of the anti-discrimination law in the direction of national minorities.
The delegation of the Council of Europe also met with members of the Council of National Minorities of the Public Defender and received information about the protection of national minorities in Georgia.