საქართველოს სახალხო დამცველი ევროკავშირის ელჩს შეხვდა
2018 წლის 12 ნოემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ევროკავშირის ელჩს საქართველოში კარლ ჰარცელს და ევროკავშირის წარმომადგენლობის სამართლებრივი პროგრამების მენეჯერს პიტერ დენისს შეხვდა.
ნინო ლომჯარიამ შეხვედრაზე საქართველოში ადამიანის უფლებათა დაცვის სფეროში არსებული მდგომარეობა განიხილა და ევროკავშირის ელჩს სახალხო დამცველის მანდატი გააცნო. ასევე ისაუბრეს არასათანადო მოპყრობის გამოძიების კუთხით არსებულ პრობლემებსა და ზოგადად, სამართალდამცავ სტრუქტურებსა და მართლმსაჯულების სფეროში არსებულ გამოწვევებზე.
სახალხო დამცველმა მადლობა გადაუხდა ელჩს იმ მნიშვნელოვანი დახმარებისთვის, რასაც ევროკავშირი წლების განმავლობაში უწევს საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატს. მხარეებმა მომავალი თანამშრომლობის საკითხებიც განიხილეს.

Public Defender Meet with EU Ambassador
On 12 November 2018, Nino Lomjaria, the Public Defender of Georgia, met with Carl Hartzell, EU Ambassador to Georgia, and Peter Denis, Legal Programme Manager of the EU Delegation.
Nino Lomjaria discussed the situation of human rights in Georgia and briefed the EU Ambassador of the Public Defender’s mandate. Other topics of the meeting were the problems relating to the investigation of the cases of ill-treatment and, in general, the challenges in the judiciary and law enforcement agencies.
The Public Defender thanked the Ambassador for the important assistance rendered by the European Union to the Public Defender's Office for years. The sides spoke about future cooperation as well.