Cenevrədə Təhlükəsizlik Sektorunun İdarəetmə Mərkəzinin (DCAF) nümayəndələri ilə görüş
12 mart 2024-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Cenevrə Təhlükəsizlik Sektorunu İdarəetmə Mərkəzinin (DCAF) nümayəndə heyətinin üzvləri Qrajvidas Jasutis, Kristina Çerneyut və Rebeka Mikova ilə görüşüb.
Xalq Müdafiəçisi Aparatın mandatını qonaqlara təqdim etdi; O, ölkədə hərbi qulluqçuların hüquqlarının müdafiəsinin vəziyyətindən danışıb; O, veteranların üzləşdiyi sosial-iqtisadi problemlərin aradan qaldırılması üçün müdafiə sistemində qanunvericilik islahatlarının aparılmasının zəruriliyini və aparatın bu istiqamətdə fəaliyyətini xüsusi vurğulayıb. Münaqişə bölgələrindəki vəziyyət və işğal xətti də müzakirə edilib.
Görüşdə Cenevrə Təhlükəsizlik Sektorunun İdarəetmə Mərkəzinin nümayəndələri Gürcüstanda təhlükəsizlik vəziyyətinin hüquqi və siyasi tənzimlənməsi məqsədinə nail olmaq üçün İctimai Müdafiə Ofisi ilə əməkdaşlığa hazır olduqlarını bildiriblər.

Meeting with Representatives of Geneva Centre for Security Sector Governance (DCAF)
On March 12, 2024, Public Defender Levan Ioseliani met with members of the delegation from the GenevaCentreforSecurity SectorGovernance (DCAF), Grazvydas Jasutis, Kristina Cernejute and Rebecca Mikova.
The Public Defender introduced the mandate of the Office to the guests; He spoke about the situation of the rights of military personnel in the country, emphasized the need for the legislative reform of the defence system for the elimination of socio-economic challenges faced by veterans and the work of the Office in this direction. The situation in the conflict regions and along the occupation line was also discussed at the meeting.
Representatives of the GenevaCentreforSecurity SectorGovernance expressed their readiness to cooperate with the Public Defender’s Office to achieve the goal of legal and political settlement of the security situation in Georgia.