BMT-nin əhali fondunun regional müdirləriylə görüş
8 iyul 2021-ci ildə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Nino Lomjaria və ictimai müdafiəçinin müavini Yekaterine Sxiladze Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Əhali Fondunun (UNFPRA) Şərqi Avropa və Orta Asiya Regional Ofisinin direktoru Alana Armitajla və Fondun Türkiyədəki nümayəndəsi və Gürcüstan ofisinin direktoru Hasan Mohtəşəmlə və Gürcüstan ofisinin müdiri Lela Bakradzeylə görüşdülər.
İclasda ölkədəki yaşlıların hüquqi vəziyyəti, gənclərin gender bərabərliyi sahəsində təhsil ehtiyacları, cinsi və reproduktiv sağlamlıq və hüquqlar baxımından problemlər müzakirə edildi.
Qonaqlar Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisinə BMT Əhali Fondu ilə bu illər ərzində sıx əməkdaşlığa görə təşəkkür etdilər və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə etdilər.

Meeting with UNFPA Regional Representatives
On July 8, 2021, Nino Lomjaria, Public Defender of Georgia, and Ekaterine Skhiladze, Deputy Public Defender, met with Alanna Armitage, Director of UNFPA's Regional Office for Eastern Europe and Central Asia, Hassan Mohtashami, UNFPA Turkey Representative and Director of UNFPA Georgia Office, and Lela Bakradze, Head of the UNFPA Country Office in Georgia.
The meeting focused on the rights situation of the elderly in the country, importance of young people’ education in terms of gender equality, issues of sexual and reproductive health and rights.
The guests thanked the Public Defender of Georgia for close cooperation with the United Nations Population Fund over the years and discussed prospects of future cooperation.