Xalq Müdafiəçisinin nümayəndələri Şərqi Gürcüstan bələdiyyələrinin merləri ilə görüşlər keçiriblər
2022-ci ilin fevral-iyul aylarında Xalq Müdafiəsi Aparatının Şərqi Gürcüstan bölməsinin rəhbəri Giorgi Talaxadze ofisin regional nümayəndələri ilə birlikdə Kaxeti, Şida Kartli, Kvemo Kartli, Samtsxe-Cavaxeti və Mtsxetada görüşlər keçirib -Mtianeti bələdiyyələri özünüidarə başçıları ilə tanış olmaq və onlarla əməkdaşlığı dərinləşdirmək üçün.
Görüşlərdə bələdiyyə nümayəndələri aparatın fəaliyyəti və yerli özünüidarəetmə orqanları ilə bağlı gələcək planları ilə yaxından tanış olub, regionlarda insan hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı vəziyyət və qarşıda duran vəzifələrdən danışıblar.
Qeyd edək ki, Xalq Müdafiəçisi Aparatı yerli özünüidarəetmə orqanları ilə sıx əməkdaşlıq və təbliğat yolu ilə sistemli və fərdi problemlərin həllinə can atır.
İclasda iştirak edən bələdiyyə sədrləri və məsul şəxslər Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə əməkdaşlığa və Xalq Müdafiəçisinin tövsiyələrini mümkün qədər yerinə yetirməyə hazır olduqlarını bildiriblər.

Public Defender’a Representatives Hold Meetings with Mayors of Eastern Georgia Municipalities
In February-July 2022, Giorgi Talakhadze, Head of the Eastern Georgia Division of the Public Defender's Office, together with regional representatives of the Office, held meetings in Kakheti, Shida Kartli, Kvemo Kartli, Samtskhe-Javakheti and Mtskheta-Mtianeti municipalities in order to get acquainted with the heads of self-governments and deepen cooperation with them.
At the meetings, representatives of the municipalities received information about the activities of the Office and its future plans in relation to the local self-governments, and talked about the situation of human rights and the relevant challenges in the regions.
It should be noted that the Public Defender’s Office is eager to solve systemic and individual problems through advocacy and close cooperation with local self-governments.
Mayors and other responsible persons participating in the meetings also expressed their willingness to cooperate with the Public Defender’s Office and to do their best to implement the Public Defender's recommendations.